Hegn ved OL i sommerens sommer 2018



Al den viden, som mennesket har opsamlet gennem århundreder om Hegn ved OL i sommerens sommer 2018, er nu tilgængelig på internettet, og vi har samlet og arrangeret den for dig på den mest tilgængelige måde. Vi ønsker, at du hurtigt og effektivt kan få adgang til alt det om Hegn ved OL i sommerens sommer 2018, som du ønsker at vide, at din oplevelse er behagelig, og at du føler, at du virkelig har fundet de oplysninger om Hegn ved OL i sommerens sommer 2018, som du søgte.

For at nå vores mål har vi gjort en indsats for ikke kun at få de mest opdaterede, forståelige og sandfærdige oplysninger om Hegn ved OL i sommerens sommer 2018, men vi har også sørget for, at sidens design, læsbarhed, indlæsningshastighed og brugervenlighed er så behagelige som muligt, så du kan fokusere på det væsentlige, nemlig at kende alle de data og oplysninger, der er tilgængelige om Hegn ved OL i sommerens sommer 2018, uden at skulle bekymre dig om andet, det har vi allerede taget hånd om for dig. Vi håber, at vi har nået vores mål, og at du har fundet de oplysninger, du ønskede om Hegn ved OL i sommerens sommer 2018. Så vi byder dig velkommen og opfordrer dig til at fortsætte med at nyde oplevelsen af at bruge scientiada.comZ.

Blandet hold
ved III sommer-olympiske lege
Venue Africa Pavilion
Datoer 10. oktober
konkurrenter 48
medaljevindere
1. guldmedalje (r) Kateryna Chorniy
Martina Favaretto
Liza Pusztai
Davide Di Veroli
Armand Spichiger
Krisztián Rabb
 Blandede NOCs
2. sølvmedalje (r) Kaylin Hsieh
Yuka Ueno
Lee Ju-eun
Khasan Baudunov
Chen Yi-tung
Hyun Jun
 Blandede NOCs
3., bronzemedalje (r) Emily Vermeule
May Tieu
Natalia Botello
Isaac Herbst
Kenji Bravo
Robert Vidovszky
 Blandede NOCs

Den blandede hold begivenhed på 2018 Summer Youth-OL blev afholdt i Afrika Pavilion den 10. oktober.

seeding

Frø Hold Atleter Holdpoint
1 Europa 1  Kateryna Chorniy  ( UKR ) (1)
 Martina Favaretto  ( ITA ) (2)
 Liza Pusztai  ( HUN ) (1)
 Davide Di Veroli  ( ITA ) (1)
 Armand Spichiger  ( FRA ) (1)
 Krisztián Rabb  ( HUN ) (1)
7
2 Asien-Oceanien 1  Kaylin Hsieh  ( HKG ) (2)
 Yuka Ueno  ( JPN ) (1)
 Lee Ju-eun  ( KOR ) (3)
 Khasan Baudunov  ( KGZ ) (3)
 Chen Yi-tung  ( TPE ) (6)
 Hyun Jun  ( KOR ) ( 2)
17
3 Amerika 1  Emily Vermeule  ( USA ) (5)
 May Tieu  ( USA ) (3)
 Natalia Botello  ( MEX ) (2)
 Isaac Herbst  ( USA ) (8)
 Kenji Bravo  ( USA ) (2)
 Robert Vidovszky  ( USA ) (4)
24
4 Europa 2  Veronika Bieleszová  ( CZE ) (3)
 Rebeca Cândescu  ( ROU ) (9)
 Jolien Corteyn  ( BEL ) (4)
 Paul Veltrup  ( GER ) (2)
 Jonas Winterberg-Poulsen  ( DEN ) (3)
 Samuel Jarry  ( FRA ) (5)
26
5 Europa 3  Axelle Wasiak  ( BEL ) (4)
 Venissia Thépaut  ( FRA ) (10)
 Yoana Ilieva  ( BUL ) (5)
 Alexander Biro  ( AUT ) (5)
 Maciej Bem  ( POL ) (4)
 Alonso Santamaría  ( ESP ) (6)
34
6 Amerika 2  Ariane Leonard  ( CAN ) (6)
 Anabella Acurero  ( VEN ) (4)
 Alexis Anglade  ( USA ) (7)
 Seraphim Jarov  ( CAN ) (9)
 Diego Cervantes  ( MEX ) (5)
 Hudson Santana  ( PUR ) (10)
41
7 Asien-Oceanien 2  Lim Tae-hee  ( KOR ) (8)
 Fu Yingying  ( CHN ) (6)
 Ma Ho Chee  ( HKG ) (9)
 Seiya Asami  ( JPN ) (6)
 Chan Pak Hei  ( HKG ) (8)
 Hibiki Kato  ( JPN ) ( 8)
45
8 Afrika  Yousra Zeboudj  ( ALG ) (10)
 Noha Hany  ( EGY ) (8)
 Chaima Benadouda  ( ALG ) (11)
 Mohamed Elsayed  ( EGY ) (4)
 Loaay Marouf  ( EGY ) (13)
 Mazen Elaraby  ( EGY ) (3)
49

Resultater

  Femte plads 5.8-plads semifinale Kvartfinaler semifinale Final
                                               
     1  Europa 1  30  
     8  Afrika  18  
   8  Afrika  13        1  Europa 1  30  
   4  Europa 2  30        5  Europa 3  22  
   5  Europa 3  30
     4  Europa 2  24  
   4  Europa 2  22        1  Europa 1  28
   7  Asien-Oceanien 2  30        2  Asien-Oceanien 1  25
     3  Amerika 1  30  
       6  Amerika 2  15  
 6  Amerika 2  29        3  Amerika 1  22
  Syvende plads      7  Asien-Oceanien 2  30        2  Asien-Oceanien 1  23     Tredje plads
   8  Afrika  15    7  Asien-Oceanien 2  23    5  Europa 3  24
   6  Amerika 2  30      2  Asien-Oceanien 1  30      3  Amerika 1  30

Endelig klassificering

Rang Hold
1. guldmedalje (r) Europa 1
2. sølvmedalje (r) Asien-Oceanien 1
3., bronzemedalje (r) Amerika 1
4 Europa 3
5 Asien-Oceanien 2
6 Europa 2
7 Amerika 2
8 Afrika

Referencer

eksterne links

Opiniones de nuestros usuarios

Bjarne Johansen

Artiklen om Hegn ved OL i sommerens sommer 2018 er omfattende og velforklaret. Jeg ville ikke fjerne eller tilføje et komma., Artiklen om Hegn ved OL i sommerens sommer 2018 er komplet og velforklaret

Conny Nilsson

Endelig en artikel om Hegn ved OL i sommerens sommer 2018, der er let at læse.

Bettina Mouritsen

Oplysningerne om Hegn ved OL i sommerens sommer 2018 er sandfærdige og meget nyttige. Godt